Časopis katolického duchovenstva (ČKD)


Záznamy věnované jednotlivým periodikům v našem rozcestníku sestávají ze dvou částí. V první z nich najde čtenář základní charakteristiku periodika (s důrazem na medievistiku), informace o digitalizaci, název vydavatele a často také citace historiografické literatury speciálně se věnující danému časopisu či sborníku. Pro obecnější poučení o odborných historických periodikách odkazujeme zájemce na příslušnou kapitolu Úvodu do studia dějepisu vydaného v roce 2014 Masarykovou univerzitou v Brně. V druhé části záznamu uživatel nalezne odkazy na všechna čísla (nebo ročníky) daného periodika, která byla digitalizována nebo jejichž tisková PDF byla zpřístupněna online. Při sestavování těchto přehledů jsme primárně vycházeli z údajů v Registru digitalizace, ale využili jsme i řadu dalších zdrojů, jež do registru nebyly zahrnuty (např. zahraniční digitalizační projekty, digitalizáty či tisková PDF zpřístupněná na webu vydavatele atd.). Jednotlivé linky jsou přitom barevně odlišeny v závislosti na dostupnosti daného čísla (nebo ročníku) online: zeleně vyznačená čísla jsou volně přístupná, zatímco červená barva znamená restrikce z důvodu autorských práv. Směřují-li červené odkazy do české Digitální knihovny nebo do systému Kramerius, připojujeme v závorce zkratku knihovny, která svazek digitalizovala a v jejíchž prostorách si lze digitální kopii prohlížet – např. Digitální knihovna (NK ČR). Obdobně postupujeme i u čísel volně dostupných, pokud byla digitalizována více různými institucemi – kupř. Digitální knihovna (KNAV), Kramerius (NK ČR) – nebo v rámci několika odlišných digitalizačních projektů, jejichž výstupy byly zveřejněny ve stejné digitální knihovně – např. Internet Archive (Google), Internet Archive (BHL). V případě čísel, jež nejsou volně k dispozici nebo dosud vůbec nebyla digitalizována, a výjimečně i v některých jiných případech pak zařazujeme také odkazy na obsah, pro které je vyhrazena modrá barva. Podle stejných zásad byly sestaveny rovněž přehledy supplement a rejstříkových svazků. V nich používáme kromě všech výše uvedených ještě odkazy černé barvy, jež směřují většinou do online katalogů (Souborný katalog ČR) či bibliografických databází (Bibliografie dějin Českých zemí) a přinášejí bibliografické údaje především o svazcích, které zatím nebyly digitalizovány a jejichž obsah není k dispozici na webu.

Charakteristika: První české teologické periodikum. Založeno bylo roku 1828 pod názvem Časopis pro katolické duchovenstvo za účelem osvěty a edukace českých katolických kněží, iniciátorem jeho vzniku byl Karel Alois Vinařický. Časopis se zaměřoval na všechny oblasti teologie i na příbuzné obory (církevní dějiny, literatura) a otiskoval výhradně texty v českém jazyce. Do roku 1851 vycházel jako čtvrtletník, v roce 1852 byla jeho periodicita zvýšena nejprve na měsíční a posléze na šestitýdenní (vyšlo tak celkem 11 čísel), už na konci téhož roku však bylo vydávání ČKD z důvodu poklesu počtu odběratelů i kvůli tlaku cenzury zastaveno. O osm let později začalo periodikum Vinařického zásluhou vycházet znovu, a to již s pozměněným názvem a s novým číslováním ročníků (v našem přehledu ho uvádíme v závorce a pro snazší orientaci doplňujeme na prvním místě číslování původní); teprve počínaje ročníkem 1898 byla na titulní straně uváděna obě číslování paralelně. Od obnovení roku 1860 až do svého zániku v roce 1949 vycházel ČKD s výjimkou ročníku 1939 nepřetržitě, avšak s kolísající periodicitou, jež se v letech 1881–1934 ustálila na deseti číslech ročně. Na pozici (vedoucích) redaktorů či členů redakčního sboru se vystřídala řada význačných katolických intelektuálů, z nichž nejvýznamnější byli Václav Michal Pešina (1833–1847), K. A. Vinařický (1860–1868), Klement Borový (1867–1897), Josef Tumpach a František Xaver Kryštůfek (oba 1897–1916), Antonín Podlaha (1905–1932), Josef Čihák (1921–1924; 1930–1944) a Karel Kadlec (1932–1942; 1945–1949).
Po většinu doby jeho existence vydávali ČKD samotní redaktoři. Mezi roky 1876 a 1920 sice časopis vycházel jako orgán vědeckého odboru Akademie křesťanské (ustavena 1875), jeho vydavatelem se ale Křesťanská akademie stala až v letech 1945–1949. Ve 20. a 30. letech 20. století se v závislosti na podpoře dalších katolických institucí a spolků často měnila podoba titulních stran jednotlivých ročníků i jejich podtitulů; teprve v letech 1933–1949 se podtitul s drobnými obměnami ustálil na Ephemerides theologicae cleri catholici. Od samého počátku byla součástí časopisu recenzní rubrika. Spolu s některými ročníky ČKD vycházely také periodické přílohy – latinsky psaný přehled slovanské teologické literatury Slavorum litterae theologicae. Conspectus periodicus (1905–1910), resp. politicky laděný Sursum. Věstník Klubu duchovenstva Československé strany lidové (1923–1927). Rozsáhlejší studie uveřejněné v ČKD byly často nákladem svých autorů vydávány jako samostatné svazky a mezi roky 1925 a 1940 byly některé z nich zařazeny do monografických řad Knihovnička Časopisu katolického duchovenstva a Knihovna Časopisu katolického duchovenstva. Nová řada. (V níže uvedeném přehledu je evidujeme jako supplementa. V případě Knihovny ČKD se nám tři svazky nepodařilo identifikovat. Je možné, že do celkového počtu 11 svazků bylo započítáno i několik zvláštních otisků, které nebyly jako svazky Knihovny explicitně označeny.)
Po celou dobu existence časopisu zde vycházely i příspěvky s medievistickou tematikou. Nejvíce jsou zastoupeny studie věnované husitství (Augustin Alois Neumann, Antonín Lenz, Jan Nepomuk Sedlák, Ladislav Matyáš, Antonín Kubíček, K. A. Vinařický) a články s cyrilometodějskou a staroslověnskou tematikou (Josef Vajs, Matěj Procházka, František Snopek). Mimo to zde byly publikovány četné studie z dějin raného středověku (F. X. Kryštůfek, Josef Samsour, Karel Konrád), dějin liturgie (A. Podlaha, František Stejskal, Josef Beran), dějin umění (Jan Evangelista Bílý, Josef Cibulka) či příspěvky věnované filozofii Tomáše Akvinského (Josef Kachník).
   – VÍCE

Digitalizace: Všechny ročníky časopisu byly digitalizovány, některé z nich však nekompletně, na Katolické teologické fakultě Univerzity Karlovy a zpřístupněny v tamní digitální knihovně – Depositu KTF. Většinu chybějících čísel pak do digitální podoby převedli studenti teologie na Univerzitě Palackého v Olomouci pod vedením prof. Ctirada V. Pospíšila a tyto kopie byly zveřejněny v Depozitu CMTF, na internetových stránkách České christologické a mariologické akademie i v rámci projektu Scriptum.cz. Výstupy z olomoucké digitalizace posléze převzali a technicky vylepšili tvůrci online knihovny Libri nostri, výsledné digitalizáty ale byly sloučeny do tří souborů PDF, a proto na ně v našem přehledu nelze odkazovat jednotlivě. Z toho důvodu uvádíme v případě těchto doplňujících kopií u jednotlivých čísel pouze linky na Depozitum CMTF. Dva ročníky časopisu digitalizovala také Národní knihovna ČR a tyto skeny jsou volně dostupné v Digitální knihovně. Na olomoucký digitalizační projekt navázalo v roce 2014 celostátní sympozium „Ke kořenům české teologie“, které materiálově vycházelo především z textů otištěných v ČKD. Přednesené příspěvky byly poté publikovány v časopise Studia Theologica. Vedle toho vznikla na univerzitách v Brně a v Olomouci celá řada vysokoškolských kvalifikačních prací zaměřených na vybraná témata frekventovaná v ČKD (církevní správa a kanonické právo v ročnících 1901–1905, 1906–1910, 1915–1920, 1925–1930 a v celém periodiku; mariologie v ČKD; sociální a politická problematika v ČKD; Jan Hus v ČKD).
Nezávisle na českém prostředí časopis až do ročníku 1922 (a mnohdy více různých exemplářů) digitalizoval Google. Jím pořízené kopie byly zařazeny jednak do Google Books (vedle volně dostupných ročníků 1828–1878 jde o svazky z let 1879–1922), jednak do HathiTrust Digital Library (neúplně 1830–1851; s přestávkami 1862–1922); jiné Googlem zhotovené skeny čtyř ročníků ČKD byly zpřístupněny v Internet Archivu. V našem přehledu odkazujeme přednostně na Google Books, HathiTrust preferujeme pouze u dvou ročníků, jejichž kopie v Depositu KTF nejsou kompletní a které nejsou k dispozici jinde; k jejich prohlížení je nutné použít VPN klienta (zdarma a plně funkční je např. rozšíření hola! pro Google Chrome). Odkazy na Internet Archive vzhledem k neúplnosti tamních skenů jednotlivě neuvádíme. Více než 40 ročníků ČKD je volně dostupných také v databázi Austrian Books Online (1828–1852; 1860–1877), provozované Österreichische Nationalbibliothek ve Vídni, a ročníky 1860–1878 (s výjimkou svazků z let 1864 a 1865) i v mnichovské Digitale Bibliothek, v přehledu už na ně ale jednotlivě neupozorňujeme, protože se jedná o stejné exempláře jako v Google Books; u některých ročníků navíc neodkazujeme ani na mnichovské kopie v Google Books, a to z důvodu jejich nedostatečné kvality. V neposlední řadě převedl Google do digitální podoby některé exempláře ČKD z let 1863–1885 uložené v Bodleian Libraries na Oxfordské univerzitě. Na web knihovny odkazujeme v našem přehledu pouze v případě ročníků, jejichž oxfordské kopie nejsou volně přístupné v Google Books.
Kompletní digitalizace periodické přílohy Slavorum litterae theologicae byla provedena v University of Toronto Libraries a vzniklé kopie jsou volně dostupné v Internet Archivu. Odtud je převzali a v uživatelsky vstřícnější podobě znovu zpřístupnili tvůrci online knihovny Libri nostri, na kterou v našem přehledu odkazujeme přednostně. První tři ročníky uvedené přílohy převedl do digitální podoby také Google. Jím pořízené kopie byly zařazeny jednak do Google Books, kde ovšem nejsou volně dostupné, jednak do HathiTrust Digital Library, v níž si je lze prohlížet za pomoci VPN klienta. Dva Googlem digitalizované ročníky jsou k dispozici rovněž v Internet Archivu, na který v přehledu odkazujeme přednostně. V českém prostředí byla většina svazků přílohy Slavorum litterae theologicae naskenována (některé z nich však nekompletně) v rámci digitalizace ČKD a zpřístupněna pod příslušnými ročníky v Depositu KTF, stejně jako svazky přílohy Sursum. Ta byla do digitální podoby převedena rovněž Památníkem národního písemnictví a zařazena do systému Kramerius Národní knihovny ČR, tyto kopie ale nejsou veřejně přístupné. Digitalizovány byly také svazky 1 a 3 Knihovny ČKD, z nichž první je k dispozici online, a oba rejstříky, které jsou volně dostupné.
   – VÍCE

Vydavatel: Vědecký odbor Křesťanské akademie

Literatura: Martin C. PUTNA, Česká katolická literatura 1848–1918, Praha 2017, s. 147, 181–182, 257–258; Josef ČIHÁK, Jubilejní stý ročník Časopisu katolického duchovenstva, ČKD 75 (100), 1934, s. 1–4; Antonín PODLAHA, Po osmdesáti letech..., ČKD 50 (75), 1909, s. 1–9, 153–157, 229–232

Odkazy

Přehled čísel

1/1828 Číslo 1 (Google Books – Vídeň)  Číslo 1 (Depositum KTF)  Číslo 2 (Google Books – Vídeň) 
Číslo 2 (Depozitum CMTF)  soubor PDF (OCR)
Číslo 3 (Google Books – Vídeň) 
Číslo 3 (Depozitum CMTF)  soubor PDF (OCR)
Číslo 4 (Google Books – Vídeň) 
Číslo 4 (Depozitum CMTF)  soubor PDF (OCR)
2/1829 Číslo 1 (Google Books – Vídeň)  Číslo 1 (Depositum KTF)  Číslo 2 (Google Books – Vídeň) 
Číslo 2 (Depozitum CMTF)  soubor PDF (OCR)
Číslo 3 (Google Books – Vídeň) 
Číslo 3 (Depozitum CMTF)  soubor PDF (OCR)
Číslo 4 (Google Books – Vídeň) 
Číslo 4 (Depozitum CMTF)  soubor PDF (OCR)
3/1830 Google Books (Chicago)  Číslo 1 (Google Books – Vídeň)  Číslo 1 (Depositum KTF)  Číslo 2 (Google Books – Vídeň) 
Číslo 2 (Depozitum CMTF)  soubor PDF (OCR)
Číslo 3 (Google Books – Vídeň) 
Číslo 3 (Depozitum CMTF)  soubor PDF (OCR)
Číslo 4 (Google Books – Vídeň) 
Číslo 4 (Depozitum CMTF)  soubor PDF (OCR)
4/1831 Číslo 1 (Google Books – Vídeň)  Číslo 1 (Depositum KTF)  Číslo 2 (Google Books – Vídeň) 
Číslo 2 (Depozitum CMTF)  soubor PDF (OCR)
Číslo 3 (Google Books – Vídeň) 
Číslo 3 (Depozitum CMTF)  soubor PDF (OCR)
Číslo 4 (Google Books – Vídeň)  Soubor obsahuje také samostatně paginovanou přílohu „Poznamenání kněh, které jsou k dostání u Jozefy Fetterlové, v knížecí arcibiskupské knihtiskárně v Praze“.
Číslo 4 (Google Books – Chicago)  Soubor obsahuje čtyři kopie téhož čísla (bez přílohy).
Číslo 4 (Depozitum CMTF)  soubor PDF (OCR); soubor obsahuje také samostatně paginovanou přílohu „Poznamenání kněh, které jsou k dostání u Jozefy Fetterlové, v knížecí arcibiskupské knihtiskárně v Praze“
5/1832 Google Books (Chicago)  Číslo 1 (Google Books – Vídeň)  Číslo 1 (Depositum KTF)  Číslo 2 (Google Books – Vídeň) 
Číslo 2 (Depozitum CMTF)  soubor PDF (OCR)
Číslo 3 (Google Books – Vídeň) 
Číslo 3 (Depozitum CMTF)  soubor PDF (OCR)
Číslo 4 (Google Books – Vídeň) 
Číslo 4 (Depozitum CMTF)  soubor PDF (OCR)
6/1833 Google Books (Chicago)  Číslo 1 (Google Books – Vídeň)  Číslo 2 (Google Books – Vídeň)  Číslo 3 (Google Books – Vídeň)  Číslo 4 (Google Books – Vídeň)  Depositum KTF 
7/1834 Google Books (Chicago)  Číslo 1 (Google Books – Vídeň)  Číslo 1 (Depositum KTF)  Číslo 2 (Google Books – Vídeň) 
Číslo 2 (Depozitum CMTF)  soubor PDF (OCR)
Číslo 3 (Google Books – Vídeň) 
Číslo 3 (Depozitum CMTF)  soubor PDF (OCR)
Číslo 4 (Google Books – Vídeň) 
Číslo 4 (Depozitum CMTF)  soubor PDF (OCR)
8/1835
Číslo 1 (Google Books – Vídeň)  Soubor obsahuje také samostatně paginovanou přílohu „Žely věrných Čechů po v Pánu zesnulém císaři a králi Františku I.“.
Číslo 1 (Depozitum CMTF)  soubor PDF (OCR); soubor obsahuje také samostatně paginovanou přílohu „Žely věrných Čechů po v Pánu zesnulém císaři a králi Františku I.“
Číslo 2 (Google Books – Vídeň)  Číslo 2 (Depositum KTF) 
Číslo 3 (Google Books – Vídeň)  Soubor obsahuje také samostatně paginovanou přílohu „Hlasy národu českého k Jeho cís. král. Milosti Ferdinandovi, králi českému“.
Číslo 3 (Depozitum CMTF)  soubor PDF (OCR); soubor obsahuje také samostatně paginovanou přílohu „Hlasy národu českého k Jeho cís. král. Milosti Ferdinandovi, králi českému“
Číslo 4 (Google Books – Vídeň) 
Číslo 4 (Depositum KTF)  Pod tímto číslem je zařazena také samostatně paginovaná příloha „Hlasy národu českého k Jeho cís. král. Milosti Ferdinandovi, králi českému“.
9/1836
Google Books (Chicago)  Soubor obsahuje také samostatně paginovanou přílohu „Hlasy duchovenstva k Jejich cís. král. Milostem Ferdinandovi a Marii Anně“.
Číslo 1 (Google Books – Vídeň)  Číslo 2 (Google Books – Vídeň) 
Číslo 3 (Google Books – Vídeň)  Soubor obsahuje také samostatně paginovanou přílohu „Hlasy duchovenstva k Jejich cís. král. Milostem Ferdinandovi a Marii Anně“.
Číslo 4 (Google Books – Vídeň)  Depositum KTF 
10/1837 Číslo 1 (Google Books – Vídeň)  Číslo 2 (Google Books – Vídeň)  Číslo 3 (Google Books – Vídeň)  Číslo 4 (Google Books – Vídeň)  Depositum KTF 
11/1838
Google Books (Chicago)  Soubor obsahuje také samostatně paginovanou přílohu „Hlasové duchovenstva k slavnému dosednutí na stolec arcibiskupský ... pana Aloysia Josefa“.
Číslo 1 (Google Books – Vídeň) 
Číslo 1 (Depozitum CMTF)  soubor PDF (OCR)
Číslo 2 (Google Books – Vídeň)  Číslo 2 (Depositum KTF)  Číslo 3 (Google Books – Vídeň)  Číslo 3 (Depositum KTF) 
Číslo 4 (Google Books – Vídeň)  Soubor obsahuje také samostatně paginovanou přílohu „Hlasové duchovenstva k slavnému dosednutí na stolec arcibiskupský ... pana Aloysia Josefa“.
Číslo 4 (Depozitum CMTF)  soubor PDF (OCR); soubor obsahuje také samostatně paginovanou přílohu „Hlasové duchovenstva k slavnému dosednutí na stolec arcibiskupský ... pana Aloysia Josefa“
12/1839 Číslo 1 (Google Books – Vídeň)  Číslo 2 (Google Books – Vídeň)  Číslo 3 (Google Books – Vídeň)  Číslo 4 (Google Books – Vídeň)  Depositum KTF 
13/1840 Číslo 1 (Google Books – Vídeň)  Číslo 2 (Google Books – Vídeň)  Číslo 3 (Google Books – Vídeň)  Číslo 4 (Google Books – Vídeň)  Depositum KTF 
14/1841 Google Books (Chicago)  Číslo 1 (Google Books – Vídeň)  Číslo 1 (Depositum KTF)  Číslo 2 (Google Books – Vídeň)  Číslo 2 (Depositum KTF)  Číslo 3 (Google Books – Vídeň) 
Číslo 3 (Depozitum CMTF)  soubor PDF (OCR)
Číslo 4 (Google Books – Vídeň)  Číslo 4 (Depositum KTF) 
15/1842
Google Books (Chicago)  Soubor obsahuje také samostatně paginovanou přílohu.
Číslo 1 (Google Books – Vídeň)  Soubor obsahuje také samostatně paginovanou přílohu.
Číslo 2 (Google Books – Vídeň)  Číslo 3 (Google Books – Vídeň)  Číslo 4 (Google Books – Vídeň) 
Depositum KTF  Pod číslem 4 je zařazena také samostatně paginovaná příloha.
16/1843
Google Books (Chicago)  Soubor obsahuje také samostatně paginovanou přílohu.
Číslo 1 (Google Books – Vídeň)  Soubor obsahuje také samostatně paginovanou přílohu.
Číslo 2 (Google Books – Vídeň)  Číslo 3 (Google Books – Vídeň)  Číslo 4 (Google Books – Vídeň) 
Depositum KTF  Pod číslem 1 je zařazena také neúplná samostatně paginovaná příloha.
17/1844 Google Books (Chicago)  Číslo 1 (Google Books – Vídeň)  Číslo 2 (Google Books – Vídeň)  Číslo 3 (Google Books – Vídeň)  Číslo 4 (Google Books – Vídeň) 
Depositum KTF  Chybějí s. 342–352.
18/1845
Google Books (Chicago)  Chybějí s. 213–256.
Číslo 1 (Google Books – Vídeň)  Číslo 2 (Google Books – Vídeň)  Číslo 3 (Google Books – Vídeň)  Číslo 4 (Google Books – Vídeň)  Depositum KTF 
19/1846 Google Books (Chicago)  Číslo 1 (Google Books – Vídeň)  Číslo 2 (Google Books – Vídeň)  Číslo 3 (Google Books – Vídeň)  Číslo 4 (Google Books – Vídeň)  Depositum KTF 
20/1847 Google Books (Chicago)  Číslo 1 (Google Books – Vídeň)  Číslo 2 (Google Books – Vídeň)  Číslo 3 (Google Books – Vídeň)  Číslo 4 (Google Books – Vídeň)  Depositum KTF 
21/1848
Google Books (Chicago)  Chybí s. III.
Číslo 1 (Google Books – Vídeň)  Číslo 2 (Google Books – Vídeň)  Číslo 3 (Google Books – Vídeň)  Číslo 4 (Google Books – Vídeň)  Depositum KTF 
22/1849 Google Books (Chicago)  Číslo 1 (Google Books – Vídeň)  Číslo 2 (Google Books – Vídeň)  Číslo 3 (Google Books – Vídeň)  Číslo 4 (Google Books – Vídeň)  Depositum KTF 
23/1850 Google Books (Chicago)  Číslo 1 (Google Books – Vídeň)  Číslo 2 (Google Books – Vídeň)  Číslo 3 (Google Books – Vídeň)  Číslo 4 (Google Books – Vídeň)  Depositum KTF 
24/1851 Google Books (Chicago)  Číslo 1 (Google Books – Vídeň)  Číslo 2 (Google Books – Vídeň)  Číslo 3 (Google Books – Vídeň)  Číslo 4 (Google Books – Vídeň) 
Depositum KTF  Chybějí s. 179–181.
25/1852 Číslo 1–6 (Google Books – Vídeň)  Číslo 7–11 (Google Books – Vídeň) 
Depositum KTF  Chybí číslo 10 (říjen).
26(1)/1860 Google Books (Vídeň) 
Depositum KTF  Chybí číslo 5.
27(2)/1861 Google Books (Vídeň)  Depositum KTF 
28(3)/1862 Google Books (Vídeň)  Google Books (Illinois)  Depositum KTF 
29(4)/1863 Google Books (Vídeň)  Google Books (Illinois)  Google Books (Oxford)  Depositum KTF 
30(5)/1864 Google Books (Vídeň)  Google Books (Illinois)  Depositum KTF 
31(6)/1865 Google Books (Vídeň)  Google Books (Illinois) 
Google Books (Oxford)  Chybí číslo 1.
Depositum KTF 
32(7)/1866 Google Books (Vídeň)  Google Books (Illinois)  Depositum KTF 
33(8)/1867 Google Books (Vídeň) 
Google Books (Mnichov)  S. 146–155 jsou v souboru obsaženy dvakrát.
Google Books (Illinois)  Chybějí čísla 6–8.
Depositum KTF 
34(9)/1868 Google Books (Vídeň)  Google Books (Illinois) 
Bodleian Libraries  soubor PDF (bez OCR)
Depositum KTF 
35(10)/1869 Google Books (Vídeň)  Google Books (Mnichov)  Depositum KTF 
36(11)/1870 Google Books (Vídeň)  Google Books (Mnichov)  Google Books (Oxford)  Depositum KTF 
37(12)/1871 Google Books (Vídeň)  Google Books (Oxford)  Depositum KTF 
38(13)/1872 Google Books (Vídeň)  Google Books (Oxford)  Depositum KTF 
39(14)/1873 Google Books (Vídeň)  Google Books (Mnichov)  Google Books (Oxford)  Depositum KTF 
40(15)/1874 Google Books (Vídeň)  Google Books (Mnichov)  Depositum KTF 
41(16)/1875 Google Books (Vídeň)  Google Books (Mnichov)  Google Books (Oxford)  Depositum KTF 
42(17)/1876 Google Books (Vídeň) 
Google Books (Mnichov)  Chybí číslo 7.
Bodleian Libraries  soubor PDF (bez OCR)
Depositum KTF 
43(18)/1877 Google Books (Vídeň)  Google Books (Mnichov)  Depositum KTF 
44(19)/1878
Google Books (Chicago)  Soubor obsahuje také samostatně paginovanou přílohu – rejstřík k ročníkům 1828–1878.
Google Books (Mnichov) 
Bodleian Libraries  soubor PDF (bez OCR)
Depositum KTF 
45(20)/1879 Depositum KTF 
46(21)/1880 Depositum KTF 
47(22)/1881 Depositum KTF 
48(23)/1882
Bodleian Libraries  soubor PDF (bez OCR)
Depositum KTF 
49(24)/1883
Bodleian Libraries  soubor PDF (bez OCR)
Depositum KTF 
50(25)/1884
Bodleian Libraries  soubor PDF (bez OCR)
Depositum KTF 
51(26)/1885
Bodleian Libraries  soubor PDF (bez OCR)
Depositum KTF 
52(27)/1886 Depositum KTF 
53(28)/1887 Depositum KTF 
54(29)/1888 Depositum KTF 
55(30)/1889 Depositum KTF 
56(31)/1890 Depositum KTF 
57(32)/1891 Depositum KTF 
58(33)/1892 Depositum KTF 
59(34)/1893 Depositum KTF 
60(35)/1894 Depositum KTF 
61(36)/1895 Depositum KTF 
62(37)/1896
Depositum KTF  Chybějí s. 260–268.
HathiTrust  K prohlížení ročníku je nutné použít VPN klienta.
63(38)/1897 Depositum KTF 
64(39)/1898 Depositum KTF 
65(40)/1899 Depositum KTF  Digitální knihovna 
66(41)/1900 Depositum KTF 
67(42)/1901 Depositum KTF 
68(43)/1902 Depositum KTF 
69(44)/1903
Depositum KTF  Chybějí s. 162–165, samostatně paginovaná příloha je neúplná.
HathiTrust  K prohlížení ročníku, v němž je obsažena i samostatně paginovaná příloha „Pius X.“, je nutné použít VPN klienta.
70(45)/1904 Depositum KTF 
71(46)/1905
Depositum KTF  Chybí příloha.
Libri nostri – příloha  soubor PDF (OCR)
72(47)/1906
Depositum KTF  včetně přílohy
Libri nostri – příloha  soubor PDF (OCR)
Internet Archive – příloha 
73(48)/1907
Depositum KTF  včetně přílohy
Libri nostri – příloha  soubor PDF (OCR)
Internet Archive – příloha 
74(49)/1908
Depositum KTF  včetně neúplné přílohy
Libri nostri – příloha  soubor PDF (OCR)
75(50)/1909
Depositum KTF  včetně přílohy
Libri nostri – příloha  soubor PDF (OCR); soubor obsahuje také s. I–XVI rejstříku k prvním pěti ročníkům přílohy
76(51)/1910
Depositum KTF  včetně přílohy a rejstříku k jejím prvním pěti ročníkům
Libri nostri – příloha  soubor PDF (OCR); soubor obsahuje také s. XVII–XL rejstříku k prvním pěti ročníkům přílohy
77(52)/1911 Depositum KTF  Digitální knihovna 
78(53)/1912 Depositum KTF 
79(54)/1913 Depositum KTF 
80(55)/1914 Depositum KTF 
81(56)/1915 Depositum KTF 
82(57)/1916 Depositum KTF 
83(58)/1917 Depositum KTF 
84(59)/1918 Depositum KTF 
85(60)/1919 Depositum KTF 
86(61)/1920 Depositum KTF 
87(62)/1921 Depositum KTF 
88(63)/1922 Depositum KTF 
89(64)/1923
Depositum KTF  včetně přílohy
90(65)/1924
Depositum KTF  včetně přílohy
91(66)/1925
Depositum KTF  včetně přílohy
92(67)/1926
Depositum KTF  včetně přílohy
93(68)/1927
Depositum KTF  včetně přílohy
94(69)/1928 Depositum KTF 
95(70)/1929 Depositum KTF 
96(71)/1930 Depositum KTF 
97(72)/1931
Depositum KTF  Texty otištěné v čísle 9 jsou zařazeny pod číslem 7–8.
98(73)/1932
Depositum KTF  Texty otištěné v čísle 3 jsou zařazeny pod číslem 1–2.
99(74)/1933
Depositum KTF  Chybí konec čísla 6 a celé číslo 7.
Číslo 6 (Depozitum CMTF)  soubor PDF (OCR); pouze s. 555–564
Číslo 7 (Depozitum CMTF)  soubor PDF (OCR)
100(75)/1934 Depositum KTF 
101(76)/1935 Depositum KTF 
102(77)/1936
Depositum KTF  Chybí číslo 6 (II. jenerální rejstřík).
103(78)/1937 Depositum KTF 
104(79)/1938 Depositum KTF 
105(80)/1940 Depositum KTF 
106(81)/1941 Depositum KTF 
107(82)/1942 Depositum KTF 
108(83)/1943 Depositum KTF 
109(84)/1944 Depositum KTF 
110(85)/1945 Depositum KTF 
111(86)/1946 Depositum KTF 
112(87)/1947 Depositum KTF 
113(88)/1948 Depositum KTF 
114(89)/1949
Depozitum CMTF  soubor PDF (OCR)
Depositum KTF  Ročník 1949 je chybně označen jako 6. číslo ročníku 1948. K němu patří pouze obsah; obsah ročníku 1949 chybí.

Přehled supplement

Knihovnička ČKD 1 (1925) Souborný katalog ČR 
Knihovnička ČKD 2 (1925) Souborný katalog ČR 
Knihovna ČKD. Nová řada 1 (1934)
Libri nostri  soubor PDF (bez OCR)
Digitální knihovna (NK ČR)  Digitální knihovna (MZK) 
Knihovna ČKD. Nová řada 2 (1935) Souborný katalog ČR 
Knihovna ČKD. Nová řada 3 (1935) Digitální knihovna (NK ČR)  Digitální knihovna (MZK) 
Knihovna ČKD. Nová řada 4
Knihovna ČKD. Nová řada 5 (1935) Souborný katalog ČR 
Knihovna ČKD. Nová řada 6
Knihovna ČKD. Nová řada 7
Knihovna ČKD. Nová řada 8 (1937) Souborný katalog ČR 
Knihovna ČKD. Nová řada 9 (1937) Souborný katalog ČR 
Knihovna ČKD. Nová řada [10] (1938)
Souborný katalog ČR  Tento i následující svazek Knihovny je označen číslem 11. Řídíme se proto chronologickou posloupností jejich vydání a opravu naznačujeme hranatými závorkami.
Knihovna ČKD. Nová řada 11 (1940) Souborný katalog ČR 

Přehled rejstříků

Rejstřík k ročníkům I–XLIV (1828–1878) Google Books (Princeton)  Google Books (Chicago) 
Libri nostri  soubor PDF (OCR)
Rejstřík k ročníkům XLV–XCIV (1879–1928)
CMS  soubor PDF (OCR)